Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

04.04.2018

З метою підвищення рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністром оборони України було прийнято рішення про збільшення з 1 лютого 2018 року розміру щомісячного преміювання, що збільшило виплачене грошове забезпечення у березні 2018 року (у березні тривала виплата грошового забезпечення за лютий) приблизно на 5 % всім категоріям військовослужбовців.

З 1 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою передбачено значне збільшення (до 60 %) частки основних видів грошового забезпечення (це оклад за військовим званням, посадовий оклад та надбавка за вислугу років).

До 01.03.2018 ця частка становила лише 10-15% від розміру місячного грошового забезпечення.

Зазначеною постановою передбачається встановлення тарифного розряду за кожною посадою, якій буде зазначено у штатах військових частин. Таких тарифних розрядів буде 60. Посадовий оклад буде обчислюватись виходячи з тарифного розряду за посадою та розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір окладу за військовим званням також буде залежатиме від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Скасована щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60 %, тобто допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога у разі звільнення з військової служби буде обчислюватись з повного розміру грошового забезпечення.

Грошове забезпечення військовослужбовців буде включати:

  • посадовий оклад;
  • оклад за військовим званням;
  • надбавку за вислугу років;
  • надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання;
  • доплати за науковий ступінь та за вчене звання;
  • премію;
  • морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;
  • допомогу після укладення першого контракту (раніше така допомога виплачувалась тільки військовослужбовцям призваним під час мобілізації);
  • допомогу для оздоровлення;
  • матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань;
  • допомогу у разі звільнення з військової служби.

Порядок встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу визначено наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", який зареєстрований у Мінюсті. Наказ надіслано у війська для підготовки виплати грошового забезпечення за березень. Офіційне опублікування цього наказу очікується наприкінці березня.

Також опрацьовано проект нового Переліку штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та відповідних їм військових звань і тарифних розрядів, який направлено до Мінюсту для реєстрації. Зазначеним переліком підвищенні тарифні розряди за окремими посадами сержантського корпусу та бойовими посадами.

Крім того, передбачається встановлення за окремими посадами сержантського та старшинського складу тарифних розрядів на рівні посад офіцерського складу.

Наразі триває робота щодо розробки нового Порядку виплати грошового забезпечення та обчислюється фінансовий ресурс для визначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії.

Очікується підвищення з 1 березня 2018 року (виплата в квітні) рівня грошового забезпечення щонайменше на 5 відсотків.

Компенсації за піднайом жилих приміщень

З метою удосконалення механізму виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) жилих приміщень (далі - грошова компенсація) Головним квартирно-експлуатаційним управлінням Збройних Сил України опрацьовано та направлено на погодження зміни до таких нормативно-правових актів:

до Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 450 - щодо виплати грошової компенсації без обов'язкового перебування військовослужбовця на квартирному обліку;

до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затверджена наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011 № 737 - щодо скасування норми про необхідність щорічного подання комплекту документів для отримання грошової компенсації.

Пенсійне забезпечення військовослужбовців

Кабінетом Міністрів України 21 лютого 2018 р. прийнято постанову № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" якою передбачено, що постанова Кабінету Міністрів України від
30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" набирає чинності з
1 березня 2018 р. та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій колишнім військовослужбовцям.

Зокрема, перерахунок пенсій, які були призначені до 1 березня 2018 року здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим званням та надбавки за вислугу років.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно, починаючи з
1 січня 2018 року у таких розмірах:

з 1 січня 2018 р. - будуть виплачуватись старий розмір пенсії та 50 відсотків різниці між старим та новим розміром пенсії;

з 1 січня 2019 р. - старий розмір пенсї та 75 відсотків різниці;

з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків перерахованого розміру пенсії.

Перерахунок пенсій буде проводитись на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, які оформлюються облвійськкоматами та передаються органам Пенсійного фонду. Особистого звернення пенсіонерів для перерахунку пенсій не потрібно.

Пенсії, які призначаються після 1 березня 2018 року будуть обчислюватись з усіх складових грошового забезпечення, тобто з окладу за посадою, військовим званням та надбавки за вислугу років за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії), які визначаються, як середні за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Але якщо звільнення зі служби відбувається наприклад 1 липня 2018 року то середні щомісячні додаткові видів грошового забезпечення будуть обчислюватись тільки з 1 березня 2018 року, тобто за чотири повних місяці служби.

Умови призначення пенсій не змінилися, тобто право на пенсію за вислугу років мають військовослужбовці якщо вони звільнені зі служби:

до 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу
25 календарних років і більше.

Розмір пенсії за вислугу років обчислюється за вислугу 20 років -
50 процентів, за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення, але не більше ніж - 70 процентів.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати